← Powrót

Kompostowniki

Właściwe przechowywanie bioodpadów ma znaczenie dla odpowiednio prowadzonej segregacji odpadów biodegradowalnych i pozwala na wytwarzanie naturalnego nawozu organicznego we własnym zakresie. Wybierz pojemny i wytrzymały kompostownik do swojego ogrodu w naszym sklepie.
Czytaj więcej

Jak wykorzystać kompostowniki ogrodowe

Kompostowniki to pojemniki, w których odbywa się proces rozkładu substancji organicznych, i przekształcania ich w materiał popularnie nazywany kompost. Ten tlenowy rozkład biomasy pozwala na uzyskanie niezwykle cennego nawozu organicznego. W związku z tym kompostowniki ogrodowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pożyteczne i proekologiczne spożytkowanie organicznych odpadów.

W odpowiednio wykonanych kompostownikach zatrzymuje się ciepło, które powstaje w procesie rozkładu, przez co dalszy rozkład materii jest przyśpieszony. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie możesz uzyskać gotowy do użycia kompost, który wykorzystasz m.in. jako wysokowartościowy nawóz.

Do najbardziej popularnych produktów należą:

  • Kompostowniki domowe
  • Kompostowniki na działkę
  • Kompostowniki przydomowe

Wymienione wyżej trzy kategorie wskazują na sposoby zastosowania pojemników. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kompostowniki, które służą jako miejsce do składowania biologicznych odpadów. Sprawdzą się do przechowywania materiału pozostałego po koszeniu trawy lub po wykonaniu prac pielęgnacyjnych na działce. W kompostowniku można przechowywać również resztki roślinne z gospodarstwa domowego, takie jak obierki po warzywach czy skorupki jajek.

Czytaj więcej

Szeroki wybór kompostowników w sklepie Pafen

W naszym sklepie dostępne są kompostowniki drewniane oraz kompostowniki plastikowe. Bez względu na materiał wykonania, pojemniki posiadają specjalne otwory, które zapewniają właściwą wentylację. Stwarza to optymalne warunki do rozkładu. Dodatkowo kompostowniki oferowane w naszym sklepie są lekkie, a przy tym jednocześnie trwałe i odporne na różnego rodzaju odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne.

Wśród dostępnych w naszej ofercie kompostowników zamkniętych wybierzesz modele jedno-, dwu-, trzy-, a nawet czteromodułowe. Klienci mogą wybrać dogodny rozmiar pojemnika. Dostępne są duże kompostowniki o pojemności od 380 do 1600 litrów.

Możesz zdecydować się na modele w kolorze czarnym bądź zielonym. Kompostowniki plastikowe doskonale sprawdzą się w mniejszej przestrzeni ogrodowej. Drewniane kompostowniki, wykonane najczęściej z desek bądź palet (z czterech ścian bez dna), wykorzystywane są jako kompostowniki przydomowe.

Dlaczego warto zamówić wysokiej jakości kompostownik

Kompostowniki z drewna lub plastiku to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród mieszkańców domów jednorodzinnych oraz działkowców. Jedną z największych zalet, która wynika z zastosowania takiego rozwiązania, jest z całą pewnością oszczędność miejsca. Zamknięte pojemniki potrzebują o wiele mniej przestrzeni niż kompostowniki otwarte albo pryzmy. Kolejną cechą, która płynie z zastosowania kompostowników zamkniętych, jest ich estetyczny wygląd. Nie stanowią one części ogrodów, działek czy przydomowych przestrzeni, które należy zakrywać i osłaniać.

Kompostownik umożliwia także ponowne wykorzystanie wytworzonych bioodpadów, co sprzyja oszczędności i dobru środowiska naturalnego.

Wybierz kompostownik z oferty Pafen

Sprawdź wszystkie kompostowniki dostępne w naszym sklepie internetowym. Przejrzyj zdjęcia i przeczytaj opisy. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tu pojemniki, które pozwolą efektywnie przechowywać bioodpady. Jeśli potrzebujesz pomocy lub szczegółowych informacji o jakimś produkcie, zapraszamy do kontaktu.

Wybierz język
  • Polski
  • English
  • Deutsch