Systemy nawadniające

Nowoczesne systemy nawadniania ogrodu to wygodny sposób na kontrolowanie wilgotności podłoża każdej rośliny. Sprawdź, jak wiele możesz zyskać, wybierając te komfortowe rozwiązania. Zamów systemy nawadniania kropelkowego w naszym sklepie i zadbaj o swój ogród.

Czytaj więcej

Jak działają systemy do nawadniania ogrodu

Systemy nawadniania ogrodu to innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możesz przejść na uprawę hydroponiczną. W praktyce oznacza to, że korzenie wybranych roślin znajdują się w wewnętrznym naczyniu wykonanym z tworzywa sztucznego. Wnętrze pojemnika zostaje wypełnione neutralnym podłożem (na przykład keramzytem), który doskonale utrzymuje wilgotność. Wewnętrzne naczynie wyposażone zostaje także we wskaźnik, który informuje o optymalnym poziomie wody. Wykorzystywana do podlewania woda jest dodatkowo wzbogacona o różne minerały, które niezwykle korzystnie wpływają na wzrost i ogólną kondycję hodowanych roślin.

Czytaj więcej

Kiedy warto wybrać systemy nawadniania ogrodu

Systemy do nawadniania ogrodu i roślin doniczkowych pozwalają na uprawę wielu różnych gatunków. Jest to doskonała metoda zarówno dla roślin, które uwielbiają dużą wilgotność, jak i dla sukulentów. Żeby dopasować warunki do indywidualnych preferencji każdej rośliny, w tej kategorii znajdziesz różne systemy nawadniania ogrodu. Oferujemy m.in.:

  • Systemy do doniczek okrągłych o średnicy 21.2, 25.2, 27.7 i 34 cm
  • Systemy do doniczek prostokątnych o średnicy 21, 24, 29.5 i 36 cm
  • Systemy do doniczek z serii DTUC400 i DTUC600

Tak szeroki wybór dostępnych wymiarów i kształtów sprawia, że w naszym sklepie szybko znajdziesz odpowiedni produkt i zwiększyć efektywność w uprawie roślin.

Gdzie stosować systemy do nawadniania kropelkowego?

Nawadnianie kropelkowe to jeden z najbardziej profesjonalnych sposób dostarczania wody dla roślinności. Rury, które rozprowadzają wodę po całej powierzchni gleby, dostarczają roślinom niezbędne do prawidłowego wzrostu nawodnienie. Taki sposób dostarczania wody najlepiej sprawdza się na niewielkich powierzchniach oraz w przypadku pojedynczych roślin.

Stawiając na systemy do nawadniania kropelkowego, niwelujesz konieczność indywidualnego podlewania każdej rośliny z osobna. Cały proces przebiega w sposób zautomatyzowany.  W związku z tym systemy do nawadniania ogrodu powszechnie wykorzystywane są do rabat kwiatowych i warzywnych oraz dekoracyjnych kompozycji.

Wybierz systemy nawadniania ogrodu dostępne w sklepie Pafen

Systemy nawadniania ogrodu pozwolą Ci w maksymalnie komfortowy sposób zadbać o rośliny. Dostępne w naszym sklepie rozwiązania wpłyną na doskonały wygląd Twoich roślin i dopilnują wilgotności ich podłoża, bez konieczności ciągłego podlewania. Zapoznaj się ze wszystkimi produktami, opisami i dołączonymi zdjęciami. Jeśli masz pytania dotyczące systemów nawadniających lub innego asortymentu Pafen, zapraszamy do kontaktu.

Wybierz język
  • Polski
  • English
  • Deutsch